Aktualności


Certyfikat BRC

Z przyjemnością informujemy, że firma Fol-Druk Flexo Sp. z o.o., otrzymała wynik tegorocznego auditu BRCGS Packaging Materials v. 6.

Wynik auditu na poziomie AA wskazuje na funkcjonowanie efektywnego systemu Zarządzania Bezpieczeństwem produktu oraz żywności.

Potwierdza również dostarczanie do klientów produktów wysokiej i powtarzalnej jakości.

 

Świadectwo PCE dla Fol-Druk Flexo

Podczas 10 edycji konferencji "Bezpieczne Opakowania" firma Fol-Druk otrzymała Świadectwo PCE potwierdzające dobrą gospodarkę odpadami. Jest nam niezmiernie miło pionformować, że nie tylko nasze recyklingowe opakowania wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju, ale również działalność produkcyjna i zarządzanie odpadami. Odpady opakowaniowe powstające w Fol-Druk Flexo w całości są poddawane odzyskowi i przetwarzane do postaci nowych produktów. Takie wyróżnienia są dla nas potwierdzeniem, że działalnośc w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym jest kierunkiem który warto wybierać. Świadectwo podczas gali odebrał prezes firmy - Michał Dębski.

Nie tylko produkcja - nowe biuro FDF

W Listopadzie 2019 roku biurowi pracownicy naszej firmy zyskali więcej powierzchni. Do użytku oddany został 3 kondygnacyjny, nowoczesny budynek biurowy. Dzięki nowym przestrzeniom nie tylko wzrósł komfort pracy ale pojawiły się także dodatkowe możliwości. Sala konferencyjna na ostatnim piętrze budynku pozwala organizować wartościowe akademie dla klientów firmy. Podczas akademii uczestnicy dowiadują się jakie materiały dostępne są na rynku opakowaniowym, jakie posiadają cechy oraz w jaki sposób powstają ich opakowania.  Po zakończeniu części teoretycznej zaproszeni goście mają okazję zwiedzić hale produkcyjne FDF.

Nowe wyzwania działu R&D Fol-Druk Flexo

Rynek opakowaniowy w obecnych czasach przechodzi bardzo duże zmiany związane z trendami ekologicznymi. Coraz większą popularnością cieszą się folie biodegradowalne, kompostowane, ale i takie które mogą być poddane procesom recyklingu. Tym ostatnim firma Fol-Druk Flexo poświęca najwięcej uwagi.

 

Polietylen jako tworzywo z grupy poliolefin jest materiałem o największym spectrum zastosowań, dając się przy tym łatwo przetwarzać. Biorąc pod uwagę politykę gospodarki o obiegu zamkniętym, to właśnie polietylen ma największe szanse zdominować rynek opakowaniowy. Niska temperatura topnienia którą charakteryzuje się polietylen powoduje, że opakowania wyprodukowane w oparciu o to tworzywo charakteryzują się bardzo wytrzymałym i szczelnym zgrzewem. Niestety ten sam parametr tworzywa powoduje, że podczas zgrzewania w/w opakowań tworzywo topi się osadzając na szczękach dociskowych.  

W laminatach o strukturze OPP/LDPE lub Pet/LDPE warstwa polietylenowa zwiększa odporność opakowania na rozdarcia. Ten sam laminat pozbawiony warstwy OPP, która zastąpiona była by folią LDPE był by bardzo plastyczny. Niosło by to za sobą duże zmiany wymiarów opakowania, co w dalszym etapie przełoży się na spadek wydajności maszyn pakujących.

 

Zamiana standardowych struktur opakowaniowych na recyklingowane wydaje się być nie unikniona i jest nie lada wyzwaniem. Wszystkie zmiany opakowaniowe  w obecnych realiach musza wpisywać się w ramy zrównoważonego rozwoju. Oprócz opisanych wyżej problemów maszynowych trzeba jeszcze mieć na uwadze bezpieczeństwo produktu oraz ekonomię.

Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi firma Fol-Druk Flexo która w nowo powstałym dziale R&D opracowuje technologię w pełni funkcjonalnych opakowań polietylenowych FD-PE.

FD-PE - recyklingowany laminat polietylenowy

Skrojona na miarę - Comexi ML2 w Fol-Druk Flexo

Płocki Fol-Druk Flexo, producent opakowań z laminatów folii polipropylenowych, polietylenowych i poliestrowych, jest pierwszym w Polsce użytkownikiem innowacyjnej linii do laminacji typu kombi Comexi ML2. Dzięki tej inwestycji zostały zwolnione moce produkcyjne na maszynach fleksograficznych, co spowodowało wzrost sprzedaży o 20%. Zmniejszyły się również koszty produkcyjne oraz ilość odpadów, co jest szczególnie istotne w przypadku firmy budującej swoją przewagę konkurencyjną na jakości usług i doskonałości procesów.
Image

Kolejna inwestycja przynosi efekty

W marcu tego roku wzbogaciliśmy nasz park maszynowy w nowoczesną maszynę do montażu form drukowych. Urządzenie SAMM firmy Flexologic wykonuje pełną pracę montażu fotopolimeru z dokładnością spasowania registrów nie osiągalną podczas montażu manualnego. Dokładne i precyzyjne spasowanie form na tulei pozwala nie tylko ograniczyć straty materiału podczas zmiany zlecenia, ale także rozszerzyć możliwości podczas tworzenia nowych projektów. 
Inwestycje mające na celu podnoszenie jakości naszych opakowań i usług są dla nas kluczem rozwoju firmy.

Spektrofotometr sferyczny Ci64

Dział Kontroli Jakości doposażony został w nowe urządzenia pomiaru barwy. Spektrofotometr sferyczny X-Rite Ci64 służący do pomiaru rozbieżości kolorystycznej na podłożach metaliczynych znajduje swoje zastosowanie podczas oceny koloru z wysokim połyskiem. Zakup nowego urządzenia pozwolił nam na dokładniejszą kontrolę barwy, głównie podczas nawierzhniowych wydruków Polyphane Met bez białego poddruku tzw. "owijki"
Image
Image

Spektrofotometr eXact

Nowoczesne urządzenia oferowane przez wiodących producentów sprzętu pomiarowego umożliwiają coraz więcej możliwości pomiarów i kontroli barwy. Spektrofotometr eXact firmy X-Rite zastąpił jedno z naszych starszych urządzeń tej samej firmy, SpectroEye. 

Global Standard for Packaging and Packaging Materials

Z ogromną radością informujemy, iż firma Fol Druk Flexo otrzymała właśnie wynik tegorocznego auditu  „Global Standard for Packaging and Packaging Materials”
Zmiany wprowadzone przez organizację BRC podnoszące standard z „dobrych praktyk” (wyd.4) na „najlepsze praktyki” wyd.5 podyktowały dla nas cel realizacji Polityki Jakości na podwyższonych standardach.

Wysoki stopień oceny, na poziomie AA upewnia Nas, iż nasze działania mają swój wymierny efekt.

Zapraszamy do rozwijania oraz budowania współpracy, aby bezpośrednio poznać naszą jakość.

Image
Image

Uszlachetnianie druku

W Naszej ofercie znajdą Państwo uszlachetnienia opakowań różnymi technikami oraz materiałami. Jesteśmy liderem w technologii lakierowania z uzyskaniem wyjątkowo wysokiego efektu dotyku „paper touch”.

Jakość HD 200 lpi

Rewolucją druku technologią fleksograficzną jest uzyskanie jakości HD sięgającej liniatury 200 lpi. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz indywidualnie opracowanej technologii druku oferujemy możliwości zadruku opakowań w dotychczas nie osiągalnej jakości. Zachowując niższe koszty, krótkie czasy realizacji oraz możliwość szybkiej reakcji na zmiany dyktowane przez rynek proponujemy rozwiązania zastępujące rotograwiurową technikę druku.

Drupa 2016

W 2015 roku podjęliśmy wyzwanie adaptacji do druku w technologii flexo kilku projektów z rotograwiury. Założeniem było zrealizowanie produkcji w wysokiej liniaturze 200lpi, prac 8 i 9 kolorowych w konwersji do 4 kolorów CMYK + biały. Zaprosiliśmy do tego projektu naszych partnerów biznesowych. Firmy: DuPont, Sun Chemical, Comexi, Praxair, ZPC Mieszko S.A., Melvit S.A. Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Państwu pomyślny wynik naszej pracy w postaci czterech wydrukowanych opakowań. Krówka mleczna ( Mieszko S.A. ) Zozole ( Mieszko S.A.) Kleik ryżowy ( Melvit ) Otręby Żytnie ( Melvit ) Prace bedą prezentowane podczas targów Drupa 2016 Duseldorf na stoisku Du Pont. Hala 8b, stoisko C21.

Certyfikacja BRC 2015

We wrześniu 2015 roku przystąpiliśmy do certyfikacji systemu BRC/IOP: 2011, „Opakowania do żywności i innych produktów”.
Nowe wdrożone standardy produkcji pozwalają nam na:
  • stałe podnoszenie świadomości jakościowej i higienicznej naszych pracowników,
  • prowadzenie pełnego nadzoru nad środkami pracy oraz sukcesywnej modernizacji wyposażenia technicznego,
  • ciągłe doskonalenie poprzez monitorowanie i pomiar prowadzonych procesów.
Funkcjonujący Zintegrowany System Zarządzania spełnia wymagania normy ISO 9001:2008 i standardu BRC/IOP:2011 i gwarantuje bezpieczeństwo wytwarzanych przez nas opakowań przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

"Open House" 2013

25 kwietnia firma Grafikus wraz z firmą Fol-Druk zorganizowała "dzień otwarty" podczas którego odbył się pokaz maszyny Comexi F4. Maszyna F4 firmy Comexi to fleksograficzna drukarka zaprojektowana zgodnie z nową koncepcją FLEXOefficiency®, przeznaczona  do druku małych i średnich nakładów przy użyciu farb rozpuszczalnikowych, wodnych i UV oraz innowacyjnej technologii eCOMEXI® druku farbami EB . Idealnie nadaje się do druku opakowań na podłożach z tworzyw sztucznych i papieru oraz podłożach samoprzylepnych dla rynku etykietowego. Nadmienić należy, że firma Grafikus oprócz tego, że jest przedstawicielem handlowym firmy Comexi, świadczy również usługi serwisowe maszyn Comexi.
"Dzień otwarty" składał się z :
-konferencji, na  której zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć prezentacje przygotowane przez przedstawicieli firmy Comexi, Grafikus oraz Fol-Druk
-prezentacji maszyny w firmie Fol-Druk
-uroczystej kolacji zorganizowanej przez firmę Comexi
Jeszcze raz dziękujemy firmie Fol-Druk za możliwość pokazania urządzenia podczas pracy. Dziękujemy zaproszonym gościom za udział w "dniu otwartym".

Adres

ul. Graniczna 44A
09-407 Płock

E-mail

zamowienia@fol-druk.pl

Telefon

+48(24) 367 38 14

© 2017 FOL-DRUK FLEXO - All Rights Reserved